Fachowe operaty szacunkowe

Operaty szacunkowe Warszawa

Operaty szacunkowe

Profesjonalne operaty szacunkowe Warszawa

Operaty szacunkowe

Operaty szacunkowe Warszawa

Firma Mój Rzeczoznawca wykonuje profesjonalne operaty szacunkowe, które są efektem wyceny nieruchomości realizowanej przez rzeczoznawcę majątkowego. Operaty szacunkowe potrzebne są w wielu sytuacjach, kiedy planujemy dokonać czynności związanej z nieruchomością. Są niezbędnym dokumentem między innymi dla banku przy udzielaniu kredytu hipotecznego. Operaty szacunkowe w firmie Mój Rzeczoznawca wykonywane są przez ekspertów z wieloletnim doświadczeniem, którzy do każdego zlecenia podchodzą indywidualnie dobierając metodę i rodzaj operatu szacunkowego do danej sytuacji.

Operat szacunkowy jest autorską opinią rzeczoznawcy majątkowego o wartości nieruchomości, stanowi dokument urzędowy i jest ostatecznym owocem pracy przy wycenie nieruchomości. Operaty szacunkowe nasza firma realizuje w Warszawie i okolicach. Operat szacunkowy realizowany przez firmie Mój Rzeczoznawca, ma zawszę formę pisemną. Każdy operat szacunkowy może zostać poddany ocenie przez organizację zawodową rzeczoznawców majątkowych dlatego też zatrudniamy wyłącznie rzeczoznawców majątkowych z pełnymi uprawnieniami i dobrą opinią. Operaty szacunkowe zawierają informacje o podstawach prawnych i uwarunkowaniach na podstawie których operat szacunkowy został zrealizowany. Ponadto, w operacie szacunkowym znajdziemy opis rozwiązań merytorycznych, obliczenia wraz z przedstawieniem ich toku, oraz co najważniejsze, wynik końcowy, a więc oszacowanie wartości nieruchomości.

Operat szacunkowy jest wynikiem wyceny nieruchomości, realizowanej przez rzeczoznawcę majątkowego i może bez przeszkód stanowić dowód w sprawie na cele której został sporządzony. Operaty szacunkowe w związku z tym mają ujednoliconą treść, a elementy składowe są określone. Rzeczoznawcy majątkowi w firmie Mój Rzeczoznawca wykonując operaty szacunkowe na terenie Warszawy i okolic, zawsze spełniają te reguły. Operaty szacunkowe muszą zawierać przejrzyście zobrazowany cały proces rachunkowo-analityczny, który doprowadził, do określenia wartości nieruchomości:

 • Określenie nieruchomości i zakresu wyceny obejmowanej przez operat szacunkowy
 • Określenie celu wykonania operatu szacunkowego
 • Podanie daty wykonywania operatu szacunkowego
 • Opis stanu wycenianej nieruchomości
 • Opisanie wybranej metody szacowania nieruchomości w operacie szacunkowym
 • Przedstawienie wyniku wyceny nieruchomości, która jest efektem prac nad operatem szacunkowym
Wycena nieruchomości, rzeczoznawca majątkowy Warszawa
Operaty szacunkowe

Kiedy potrzebny jest operat szacunkowy

Operaty szacunkowe wykonywane przez naszą firmę Mój Rzeczoznawca realizowane są w Warszawie i okolicach, a po wcześniejszym umówieniu w całym województwie mazowieckim. Operaty szacunkowe potrzebne są w wielu sytuacjach, w których potrzebujemy dokonać czynności związanej z nieruchomością: sprzedaż, kupno, ubezpieczenie nieruchomości, czy zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Operaty szacunkowe w naszej firmie, wykonywane są przez doświadczonych rzeczoznawców majątkowych, którzy dokonali w swojej karierze wielu wycen nieruchomości i posiadają do tego stosowne uprawnienia. Stworzony przez nich operat szacunkowy może być dowodem w sprawie sądowej dla celów której został przygotowany. Poniżej przedstawiamy sytuację w których zamówienie operatu szacunkowego jest potrzebne:

 • Ustalenie ceny kupna lub sprzedaży - operat szacunkowy wykonywany przez rzeczoznawcę majątkowego pozwala poznać rynkową wartość nieruchomości i sprawdzić z jednej strony, czy cena za jaką planowaliśmy sprzedać nieruchomość jest odpowiednia, a z drugiej czy zamierzając kupić nieruchomość zapłacimy uczciwą i rynkową cenę.
 • Zabezpieczenie kredytu hipotecznego - operaty szacunkowe stosuje się zawsze, kiedy zakup nieruchomości ma być finansowany z kredytu hipotecznego. Bank potrzebuje rzetelnej informacji przedstawionej przez rzeczoznawcę majątkowego w formie operatu szacunkowego, aby poznać wartość nieruchomości w chwili obecnej, jak również określić możliwość jej zbycia w długim terminie
 • Ubezpieczenie nieruchomości - operaty szacunkowe wykorzystywane są przez firmy ubezpieczające nieruchomości, w celu określenia górnej granicy ich odpowiedzialności za szkody powstałe na nieruchomości. Operat szacunkowy stworzony przez rzeczoznawcę majątkowego pokazuje ubezpieczycielowi wartość nieruchomości.
 • Podatki - operaty szacunkowe stosuje się również przy ustalaniu podatku, który jest zależny od wartości nieruchomości. Operat szacunkowy jest dokumentem urzędowym i stanowi podstawę do określenia odpowiedniej wartości podatku.
 • Inne sytuacje- operaty szacunkowe wymagane są przy wielu innych sytuacjach: m.in przy podziale majątku, zniesieniu współwłasności nieruchomości, ustalenie wysokości opłaty adiacenckiej lub opłaty planistycznej
Operaty szacunkowe Warszawa

Wykonujemy operaty szacunkowe w Warszawie i okolicach

Operaty szacunkowe w firmie Mój Rzeczoznawca wykonywane są w Warszawie oraz najbliższych powiatach. Po wcześniejszym umówieniu istnieje możliwość wykonania operatu szacunkowe w całym województwie mazowieckim. Operaty szacunkowe w Warszawie wykonujemy w dzielnicach : Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz. Operaty szacunkowe bez przeszkód możemy wykonać w okolicach Warszawy, tj. w miastach: Legionowo, Wołomin, Mińsk, Otwock, Piaseczno, Pruszków, Grodzisk Mazowiecki, Sochaczew, Konstancin Jeziorna, Nowy Dwór. Po wcześniejszym umówieniu, możemy dokonać wyceny nieruchomości również w innych obszarach województwa mazowieckiego.

Operaty szacunkowe - cennik

Cena wykonania operatu szacunkowego

Cena wykonania operatu szacunkowego zależy od wielkości nieruchomości, stopnia skomplikowania stanu formalnego nieruchomości, zastosowanej metody oraz celu na jaki operat szacunkowy jest sporządzany. Aby poznać szczegółowy cennik wykonania operatów szacunkowych zapraszamy do zakładki OPERATY SZACUNKOWE CENNA. Cena wykonania operatu szacunkowego w Warszawie w firmie Mój Rzeczoznawca jest przejrzyście i jasno opisana w zakładce cennik. Dokładamy wszelkich starań, aby zapronować Państu atrakcyjną ofertę wykonania operatu szacunkowego dostosowaną do Państwa potrzeb.

Zamów online operat szacunkowy
Zamów wygodnie operat szacunkowy wykonany przez rzeczoznawcę majątkowego