Wycena nieruchomości

Wycena nieruchomości Warszawa

Wycena nieruchomości

Wycena nieruchomości w Warszawie to główna usługa firmy Mój Rzeczoznawca majątkowy

Wycena nieruchomości Warszawa

Wycena nieruchomości - co to jest i kiedy jej potrzebujemy

Wycena nieruchomości jest proces w którym dokonuje się określenia wartości nieruchomości. Rzeczoznawcy majątkowi w firmie Mój Rzeczoznawca dokonuję wyceny nieruchomości w zależności od potrzeby klienta. Możemy dla Państwa wykonać określenie wartości rynkowej nieruchomości, określenie wartości katastralnej nieruchomości oraz określenie wartości odtworzeniowej nieruchomości. Należy podkreślić, że w firmie Mój Rzeczoznawca, wycenę nieruchomości na terenie miasta Warszawa i okolic, dokonują wyłącznie rzeczoznawcy majątkowi z pełnymi uprawnieniami, którzy mogą dla Państwa w związku z tym przygotować operat szacunkowy, który będzie odpowiednim dokumentem dla każdego urzędu. Wyceny nieruchomości dokonuje się w oparciu o różne metody, które rzeczoznawca majątkowy określa odpowiednio do danego zlecenia. Wyceny nieruchomości dokonujemy w podejściu porównawczym, dochodowym, kosztowym oraz mieszanym. Każda z tych metod wyceny nieruchomości charakteryzuje się innym podejściem do wyceny, jednak z perspektywy klienta najważniejsze jest, aby docelowo otrzymał on operat szacunkowy stworzony przez rzeczoznawcę majątkowego z uprawnieniami. Wycena nieruchomości to skomplikowany proces, który opiera się na wiedzy rzeczoznawcy majątkowego z wielu obszarów, m.in gospodarki przestrzennej, gospodarki mieszkaniowej i prawie spółdzielczym, gospodarce rolnej, leśnej, wodnej, jak również wiedzy z obszaru ekonomii, matematyki, statystyki. Wycena nieruchomości, realizowana w Warszawie i okolicach przez naszych specjalistów, zawiera :

 • Określenie zakresu i przedmiotu wyceny
 • Oznaczenie celu w jakim dana wycena nieruchomości jest dokonywana
 • Opis źródła danych o nieruchomości
 • Opisanie dat, które mają znaczenie dla zasadności wyceny nieruchomości
 • Opis stanu nieruchomości oraz przeznaczenia wycenianej nieruchomości
 • Opis lokalnego rynku nieruchomości, jego charakterystyki oraz opis wybranego podejścia i techniki wyceny nieruchomości
 • Obliczenia matematyczne wraz z uzasadnieniem na podstawie których została przeprowadzona wycena nieruchomości
wycena mieszkań, domów, gruntów, działek
Wycena nieruchomości - w jakim celu zamówić

Wycena nieruchomości jest potrzebna w wielu sytuacjach

Wycena nieruchomości realizowana przez naszą firmę Mój Rzeczoznawca ma na celu określenie wartości nieruchomości, a więc najbardziej prawdopodobnej ceny nieruchomości, jaka jest możliwa do uzyskania na rynku. W potocznym rozumieniu wartość nieruchomości, to cena, jaką nabywca jest gotowy zapłacić za nieruchomość. Ustawy i normy definiują wiele typów wartości nieruchomości, które mogą być celem wyceny nieruchomości przez rzeczoznawcę majątkowego. Nasi specjaliści wykonują wszelkie rodzaje wyceny nieruchomości.

Wartość rynkowa nieruchomości - jest to najbardziej prawdopodobna cena, jaka sprzedający może uzyskać na rynku za daną nieruchomość, zakładając że żadna ze stron nie znajduje się w sytuacji przymusowej i mają czas na negocjacje warunków oraz czas na ekspozycję nieruchomości na rynku, poprzez choćby ogłoszenia w Internecie czy prasie. Wycena nieruchomości, której celem jest poznanie wartości rynkowej, jest zamawiana najczęściej przez osoby, które chcą sprzedać nieruchomość i pragną wiedzieć, jaką cenę mogą uzyskać.

Wartość bankowo-hipoteczna - jest to wartość nieruchomości, którą określa się przez pryzmat przyszłej możliwości sprzedaży nieruchomości przez bank, potencjału zmiany ceny w nieruchomości w długim okresie. Wycena nieruchomości dla celów zabezpieczenia kredytu hipotecznego np. przy zakupie mieszkania z rynku wtórnego, jest również realizowana przez naszą firmę.

Wartość ubezpieczeniowa - jest to wartość nieruchomości określona przez rzeczoznawcę majątkowego, która określa górną granicę odpowiedzialności ubezpieczyciela za szkody powstałe na nieruchomości opisane w umowie ubezpieczeniowej. Ten rodzaj wyceny nieruchomości jest zamawiany przez klientów, którzy chcą ubezpieczyć swoją nieruchomość.

Wycena nieruchomości realizowana przez firmę Mój Rzeczoznawca nie ogranicza się jednak do wyżej wymienionych wycen wartości nieruchomości. Realizujemy również wyceny wypisane poniżej:

 • Wartość odtworzeniowa nieruchomości
 • Wartość katastralna nieruchomości
 • Wartość godziwa nieruchomości
 • Wartość indywidualna nieruchomości
 • wartość nieruchomości przy wymuszonej sprzedaży
Wycena nieruchomości - teren działania

Wycena nieruchomości jest realizowana przez naszą firmę w mazowieckim

Wycena nieruchomości w firmie Mój Rzeczoznawca realizowana jest w Warszawie oraz najbliższych powiatach. Po wcześniejszym umówieniu istnieje możliwość wyceny nieruchomości w całym mazowieckim. Wycena nieruchomości jest realizowana w Warszawie w dzielnicach : Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz. Wycen nieruchomości bez przeszkód może być zrealizowana w okolicach Warszawy, tj. w miastach: Legionowo, Wołomin, Mińsk, Otwock, Piaseczno, Pruszków, Grodzisk Mazowiecki, Sochaczew, Konstancin Jeziorna, Nowy Dwór. Po wcześniejszym umówieniu, możemy dokonać wyceny nieruchomości również w innych obszarach województwa mazowieckiego.

Wycena nieruchomości - cennik

Wycena nieruchomości w atrakcyjnej cenie

Aby poznać szczegółowy cennik wyceny nieruchomości zapraszamy do zakładki WYCENA NIERUCHOMOŚCI CENNIK Cennik wyceny nieruchomości w firmie Mój Rzeczoznawca jest atrakcyjny i przejście skonstruowany. Dokładamy wszelkich starań, aby proponowane ceny wyceny nieruchomości były dla Państwa odpowiednie. Do każdego zadania podchodzimy indywidualnie

 • Kompleksowa wycena nieruchomości
 • Atrakcyjny cennik wyceny nieruchomości
 • Cena wyceny nieruchomości uzgadniana indywidualnie z każdym klientem
Mój rzeczoznawca - wycena nieruchomości, operaty szacunkowe